Czego możemy się nauczyć z tej książki “Największy sekret” Rhondy Byrne?

Największy sekret

Największy sekret ze strony www.taniaksiazka.pl to duchowa podróż do siebie, mająca na celu odnalezienie własnej tożsamości. Ta książka jest przewodnikiem dla czytelników, aby radykalnie zmienić swoje życie, wyeliminować problemy, negatywne myśli, lęki, zmartwienia, smutek i ból oraz znaleźć niekończącą się radość i szczęście. Szczęście, którego nie daje materia, jest samą materią. Według Rhondy Byrne ludzie nie są ani ludźmi, ani ciałami. Wszyscy jesteśmy szczęśliwi i świadomi. Książka ta nie tylko stanowi zmianę swojego życia, ale także zmianę postrzegania świata i postrzegania. Ten poradnik nie jest dla wszystkich, ponieważ może budzić kontrowersje, w szczególności pośród katolickich fanatyków.

Co odzwierciedla ta książka?

Od opublikowania jej życie Rhondy Byrne odzwierciedla jej ważny stan we wszystkich aspektach, w tym:

  • szczęścia,
  • zdrowia,
  • związków,
  • gospodarki.

Ale chociaż jej życie jest pełne radości i piękna, jest coś, co sprawia, że wciąż szuka prawdy i znajduje prawdę doskonałą. Od wydania tego poradnika minęło ponad 10 lat, a to, czego się w końcu dowiedzieliśmy, jest zawarte w tej książce. Tytuł tej książki to “Największy sekret“, który mówi ci, jak być tym, kim chcesz być, robić to, co chcesz i zdobywać to, czego chcesz. Nic się nie zmienia. Ta uniwersalna prawda dotyczy dziś, wczoraj i jutra.

Co jest napisane w tej książce?

Rhonda Byrne cytuje w swojej książce co niemiara cytatów, ale często odnosimy wrażenie, że te cytaty nie są jedynie wnioskami autora. Każdy z 12 rozdziałów zawiera krótkie podsumowanie z ważnymi punktami i wskazówkami. Kilka ostatnich stron przewodnika opatrzone jest ciekawymi krótkimi notatkami o osobie cytowanej przez autora.

Jak korzystać z tej książki?

Musimy mieć czas na czytanie. Jeśli będziemy dalej czytać trzeci rozdział, możemy pomyśleć, że ktoś próbuje przyjąć jakąś spowiedź, więc przeczytajmy go uważnie. Głównym celem tej książki jest pomóc czytelnikom zrozumieć, czym jest prawdziwe szczęście, gdzie ono jest, jak pozbyć się swoich myśli (w głównej mierze negatywnych) i czym jest ludzka natura. Ponadto, zamieszczane są również ćwiczenia mające na celu urzeczywistnienie radości życia. Składa się z 12 rozdziałów, z podsumowaniem na końcu każdego rozdziału. Oprócz wiedzy przekazanej przez autorkę lektura obejmuje również literaturę różnych osób, powołującą się na poruszane przez nią zagadnienia. Grafika książkowa jest tutaj wspaniała. Staromodna oprawa w twardej oprawie z kolorową okładką.